Na první červnový víkend jsme si naplánovali trasu po Vinařských cyklostezkách vedoucích česko- rakouským pohraničím. Jeli jsme v klasické sestavě: Já s Hankou a Petr s Romčou. V pátek jsme se přesunuli auty do Pohořelic a v sobotu vyrazili na kolech. Za celý víkend jsme najeli 150km.

 

1. den: sobota 4. červen 2005   POHOŘELICE - LAA a.d. THAYA - SCHRATTENBERG - VALTICE - LEDNICE

    

     Z Pohořelic vyjíždíme kolem 9h ráno. Celou cestu až k hranicím jedeme po značených Vinařských cyklotrasách, které vedou po málo frekventovaných silnicích. Poté, co nám na hranicích důkladně zkontrolují pasy pokračujeme do nedalekého městečka Laa a dáváme krátkou pauzu. Najíždíme na Weinvierteiradweg a šlapeme směrem ke zřícenině hradu Falkenstein. Jelikož jedeme téměř po rovince, cesta rychle ubíhá. Teprve pár kilometrů před Falkensteinem nás čeká delší stoupáníčko. Na odpočívadle nedaleko hradu dáváme pauzu a svačíme. Následuje několikakilometrový sjezd mezi vinicemi až Schrattenbergu. Odtud šlapeme do prudkého kopce k celnici a poté opět sjíždíme až do Valtic. Zde se napojujeme na Vinařskou cyklostezku a jedeme do kempu nedaleko Lednice. Asi 3km od kempu nás zastihla pořádná bouřka. Chvíli se schováváme v lese, a jelikož nepřestává pršet pokračujeme v dešti do kempu. Zjišťujeme, že chatka vychází v přepočtu na osobu o 20kč dráž než stan a vzhledem k neustávajícímu dešti je to jasná volba. Po večeři jdeme do místního sklípku ochutnat pravé víno z jižní Moravy.

 

délka trasy: 95km                                                                                    

 

2. den: neděle 5. červen 2005    LEDNICE - PAVLOV - DOLNÍ VĚSTONICE - POHOŘELICE

    

     Ráno odjíždíme zpět do Lednice. Zde trávíme celé dopoledne prohlídkou zámeckých zahrad, parku s Minaretem, mořského akvária a Janova hradu. Opět začíná pršet, a tak se nedaleká zahradní restaurace stává naším úkrytem. Po cca hodině pokračujeme přes Pavlov a Dolní Věstonice k Novomlýnským nádržím. Odtud pokračujeme do Ivaně a do Pohořelic.

 

délka trasy: 55km