Navštívit Nový Zéland byl odjakživa náš sen. Vzdálená země protinožců nabízí rozmanitou škálu přírodních krás, zajímavostí a obrovskou různorodost krajiny - členitá pobřeží s mnoha ostrovy a rozeklanými divokými útesy, čerstvě zasněžené vrcholky hor, stejně jako vysoké hory s nikdy netajícím sněhem, stále zelené kopce poseté tisíci ovcemi, azurově modré moře, písečné pláže s palmami, gejzíry, termální prameny, barevně vulkanická jezírka, jeskyně, kužely sopek, křišťálově průzračná horská jezera, velehory pokryté ledovci, prastarými, dodnes takřka panenskými lesy, naprosto výjimečnou flórou a faunou a mnoho dalšího.

     Není proto divu, že Aotearoa, jak nazývají Nový Zéland Maorové, původní obyvatelstvo, patří mezi nejkrásnější země naší planety.

     K důkladnému poznání všech krás těchto ostrovů je však zapotřebí mnoho času. Proto jsme využili poslední šance jak tuto zemi na delší dobu navštívit. Náš sen se pomalu začínal naplňovat v polovině roku 2010, kdy jsme obdrželi WHS víza opravňující k ročnímu pobytu na Novém Zélandu. Tato víza zde také umožňují legálně pracovat a financovat tak cestu po novozélandském souostroví.

     Jelikož se jedná o nejvzdálenější místo na Zemi od České republiky, dá se říci, že jiná než letecká doprava je vyloučena. I tak sem let trvá celý jeden den a je nutné minimálně jedno mezipřistání, protože neexistuje letadlo, které by sem doletělo na jeden zátah.

     Jako nejlepší se nakonec ukázala letecká společnost Korean Air, která vyhověla našim požadavkům a za mírný poplatek nám umožní při zpáteční cestě měsíční návštěvu Austrálie a několikadenní pobyt v jihokorejském Soulu.

     Koncem roku 2010, v době, kdy jsme obdrželi letenky, jsme si začali plně uvědomovat, že se náš cestovatelský sen stává skutečností.

     Na naši roční cestu jsme vyrazili 8.února 2011 a na těchto stránkách Vás budeme informovat o našem putování touto vzdálenou a nádhernou krajinou.

     Mapu našeho putování po Novém Zélandu naleznete ZDE.

 

 

 

 

 

ZÁPISKY Z NAŠEHO PUTOVÁNÍ PO NOVÉM ZÉLANDU

 1. Cesta na Nový Zéland

 2. První dny na Novém Zélandu

 3. Cesta do Napieru

 4. Napier a okolí

 5. Termální prameny v Kaweka Forest Park

 6. Putování na East Cape

 7. Waikaremoana, Bay of Plenty a NP Tongariro

 8. Cape Kidnappers a Te Mata Peak

 9. Jezero Tutira a okolí

 10. Poslední dny v Napieru

 11. Cookovy ostrovy - Rarotonga a Aitutaki

 12. Poloostrov Coromandel a planiny Hauraki

 13. Brick Bay Farm a okolí

 14. Whangarei a jižní Northland

 15. Waitakere Ranges a pláže západního pobřeží

 16. Vesnička Puhoi a přírodní park Tawharanui

 17. Putování Northlandem na Cape Reinga

 18. Samoa aneb dovolená v Polynésii

 19. Přes NP Egmont a Whanganui do Wellingtonu

 20. Marlborough Sounds a Farewell Spit

 21. Národní park Nelson Lakes a severní West Coast

 22. Přes severní Canterbury zpět na West Coast